načítání
Úvod > Novinky > PAPCEL má nové zakázky v Turecku a Jihoafrické republice

PAPCEL má nové zakázky v Turecku a Jihoafrické republice

PAPCEL, a.s. Litovel je česká strojírenská firma, jejímž vlastníkem je ing. David Dostál (50 %) a investiční fond Bohemia Industry (50 %). V České republice je jediným výrobcem technologií pro papírenský průmysl, které vyváží do celého světa.

Více než 95 % produkce je určeno na export. V roce 2016 a 2017 provedlo vedení společnosti poslední akvizice italských firem GapCon tissue S.r.l. (výrobce tissue technologií) a italské firmy PMT Italia S.r.l. (výrobce technologií pro obalové a speciální typy papírů, a také tissue technologií). Celou skupinu firem dnes kromě těchto dvou italských společností tvoří také francouzská ABK Groupe, česko-švýcarská projekční kancelář Erma Elan Engineering a skupina je vlastníkem technologického know-how bývalého španělského výrobce papírenských strojů, firmy Gorostidi.

PAPCEL Group po provedených akvizicích výrazně posílil svoje postavení na trhu s papírenskými technologiemi. V květnu 2017 byla aktivně obnovena činnost ve společnosti PMT S.R.L. Italy, která k dnešnímu dni zaměstnává vice než 70 pracovníků. V závodě v Pinerolu je nyní aktivně obnoven provoz všech odborných úseků, včetně výroby.
Již dříve uzavřené a rozpracované obchodní případy jsou nyní dokončovány. Ve druhém čtvrtletí roku 2017 se nám podařilo uzavřít několik nových zajímavých obchodních případů na rekonstrukce papírenských strojů, například do Turecka, Jihoafrické republiky apod. Působíme na všech kontinentech. Máme svá zastoupení v USA, Finsku, Jihoafrické republice, Ruské federaci a Indii.

Díky provedeným akvizicím skupina očekává dosáhnout do tří let obratu v segmentu prodeje tissue papírů okolo 50 mil. EUR. Očekává další reference na trhu Spojených států amerických. Celkový obrat za celou skupinu PAPCEL Group by měl do roku 2020 dosáhnout 3 mld. CZK.