5~5~5~ Gorostidi
 
načítání

Gorostidi

 
Úvod > Patička > Značky > Gorostidi

 

Bezlankové zavádění papíru

Pro bezpečné zavádění papíru přes sušicí část do navíječe na vysokorychlostním stroji je nutné instalovat bezlankový systém.

 

Horní former

Horní former je součástí sítové části papírenského stroje. Je umístěn mezi podtlakovými a sacími skříněmi zhruba ve druhé třetině sítového stolu.

 

Hydraulický nátok s ředěním před difusorem

Hydraulický nátok slouží k rovnoměrnému nanesení rovnoměrné vrstvy papírenské látky na síto. Příčný profil vyráběného papíru je zde regulován pomocí ředicí vody, která je přiváděna do prostoru mezi manifold a difusor.

 

Převáděcí válec

Převáděcí válce se využívají u vysokorychlostních papírenských strojů k převodu papírového pásu při zavádění mezi jednotlivými lisy a mezi lisovou a sušicí částí papírenského stroje.

 

Převíječka

Převíječka je určena k převinutí a podélnému řezání pásu papíru z tamboru papírenského stroje na kotouče požadovaných rozměrů.

 

Sací sítový válec

Sací válce se používají v sítové části papírenského stroje (sací válec síta) a v lisové části papírenského stroje (pick-up válec, sací válec plsti, sací lisový válec).

 

Shoe press - botkový lis

Shoe press je umístěn v lisové části papírenského stroje. Představuje lis s prodlouženou lisovací zónou.

 

Sítová část pro vícevrstvé kartony a lepenky

Multisítová část se používá pro výrobu vícevrstvých kartonů a lepenek. Pro spodní krycí vrstvu s menší plošnou hmotností se používají kvalitní vstupní materiály, např. celulóza nebo tříděný sběrový papír.

 

TRI-NIP Multi-nipová lisová část

Multi-nipová lisová část TRI-NIP je jedno z možných uspořádání lisových válců v lisové části. TRI-NIP je kompaktní celek čtyř lisových válců, které tvoří tři nipy. Využívá se především pro koncepci lisové části s modulem shoe-press na pozici třetího nipu.

 

UNO skupina sušicích válců

UNO skupina sušicích válců je moderním technickým řešením a používá se pro vyšší rychlosti papírenských strojů. Její předností je, že papír je po celou dobu přidržován sítem na sušícím válci, podtlakem na vacrollu a stabilizačními skříněmi v prostoru mezi válci.