načítání

Sítová část pro vícevrstvé kartony a lepenky

 
Úvod > Patička > Značky > Gorostidi > Sítová část pro vícevrstvé kartony a lepenky

 
Multisítová část se používá pro výrobu vícevrstvých kartonů a lepenek. Pro spodní krycí vrstvu s menší plošnou hmotností se používají kvalitní vstupní materiály, např. celulóza nebo tříděný sběrový papír.
 
 
Multisítová část se používá pro výrobu vícevrstvých kartonů a lepenek. Pro spodní krycí vrstvu s menší plošnou hmotností se používají kvalitní vstupní materiály, např. celulóza nebo tříděný sběrový papír. Pro střední vrstvu se používají méně kvalitní vstupní suroviny. Pro dosažení optimálního odvodnění střední vrstvy se v této sítové části doporučuje instalace Top formeru.

Sítové části pro jednotlivé vrstvy papíru jsou v provedení “Cantilever“ pro snadnou a rychlou výměnu jednotlivých sít. Toto konstrukční řešení stroje je doporučováno od minimální gramáže  100 g/m2.

Přednosti

  • výroba vícevrstvých lepenek a kartonů,
  • vysoká odvodňovací kapacita, zejména ve střední vrstvě s využitím Top formeru,
  • optimální využití zástavbového prostoru papírenského stroje.
 
  


Složení jednotlivých sítových stolů je závislé na požadavku zákazníka na jednotlivé gramáže vyráběného papíru. U nejvyšších gramáží jsou součástí sítových stolů Top Formery. Jednotlivé odvodňovací prvky jsou obloženy standardně keramikou, a to od rychlosti 350 m/min.

Ke spojení jednotlivých vrstev k sobě slouží převáděcí válce. Bezprostředně za převáděcím válcem musí být instalována sací skříň, která přidrží spojené vrstvy papírenské látky (papíru) na zvoleném sítě, kde pak pokračuje v dalším odvodnění, popřípadě napojení dalších vrstev.

Prvky vedení síta jsou stejné jako u papírenského stroje s dlouhým sítem, a to včetně Top Formeru.